Jiří Bárta s Terezií Fialovou nahráli kompletní Beethovenovy violoncellové sonáty

17. prosince 2021

Minulý rok nastudoval violoncellista Jiří Bárta společně s klavíristkou Terezií Fialovou všechny Beethovenovy violoncellové sonáty. Letos vyšlo jejich album, které obsahuje dva cd nosiče a jistě potěší každého milovníka violoncella nebo kvalitní komorní hudby.

Vilém Veverka o Koncertu pro hoboj Pavla Vranického

12. prosince 2021

V této době vychází nová nahrávka Vranického skladeb pro hoboj ve spolupráci s Wranitzky Kapelle. Přečtěte si rozhovor Viléma Veverky v Hudebních rozhledech nejen na toto téma.

Žijí mezi námi - Vilém Veverka, světoznámý hobojista

7. prosince 2021

Jaké prostředí formovalo světoznámého hobojistu Viléma Veverku? A co vnímá jako svůj dluh vůči předchozí generaci, jež prožila holocaust? Poslechněte si celý video rozhovor s hobojistou Vilémem Veverkou.

Umělecké pódium: Adventní nokturno s Jiřím Bártou.

4. prosince 2021

Violoncellista Jiří Bárta a klavíristka Terezie Fialová vystoupí v pondělí 13. prosince ve skleněném pokoji vily Tugendhat. Na programu budou skladby A. Dvořáka, P. I. Čajkovského, R. Schumanna a D. Šostakoviče.

„Jiří Bárta patří mezi respektované violoncellisty a je tváří i duší oblíbeného Mezinárodního hudebního festivalu v Kutné Hoře.“

1. prosince 2021

Přečtěte si rozhovor Milana Tesaře s Jiřím Bártou pro Týdeník FORUM.

Adventní koncert Kateřiny Englichové a Viléma Veverky

29. listopadu 2021

Mezinárodně respektovaní interpreti klasické i soudobé hudby – harfenistka Kateřina Englichová a hobojista Vilém Veverka představují na české hudební scéně fenomenální dvojici. Roudnickému publiku se dvojice Englichová a Veverka představí adventním koncertem, jehož program bude komponován z děl G. F. Händela, W. A. Mozarta, C. Debussyho, B. Smetany.

Klášter sv. Anežky České byl svědkem osobitého přednesu sólisty Jiřího Bárty

28. listopadu 2021

Ve spolupráci s Národní galerií Praha uspořádal dne 25. listopadu 2021 Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK komorní koncert v prostorách Anežského kláštera, na němž vystoupil sólový violoncellista Jiří Bárta společně s klavíristkou Terezií Fialovou.

V kostele sv. Šimona a Judy zazněla Panova flétna a akordeon

5. listopadu 2021

Pražský komorní orchestr nastoupil v malém obsazení pod vedením koncertního mistra Patrika Sedláře, který byl i sólistou úvodního programu. Po přestávce představil PKO repertoár od Astora Piazzolly, kde se prolínaly melodie s tanečními rytmy za účasti netradičního hudebního nástroje – Panovy flétny, jednoho z nejstarších hudebních nástrojů.

Beethovenovy sonáty v podání Terezie Fialové a Jiřího Bárty

5. listopadu 2021

Klavíristka Terezie Fialová a violoncellista Jiří Bárta vydávají nahrávku kompletních Beethovenových sonát pro klavír a violoncello, které vycházejí u Animal Music v podobě dvojalba 5. listopadu 2021. Nahrávka vznikla v době druhé vlny covidové pandemie v období od ledna do dubna 2021 a je věnována všem, pro které byla tato doba náročná a bolestná.

Vilém Veverka zve na koncert 5.11. v kostele sv. Šimona a Judy

4. listopadu 2021

Hobojista Vilém Veverka byl tváří festivalu Věčná naděje 2020. Díky epidemii Covid-19 se však 3. ročník festivalu neuskutečnil v původně plánovaném rozsahu. Organizátoři proto přistoupili k uvedení některých zrušených koncertů v rámci ročníku letošního. Jedním z vrcholů festivalu Věčná naděje 2021 je koncert 5. 11. v Kostele sv. Šimona a Judy.

Vilém Veverka vystoupí v neděli ve Státní opeře

22. října 2021

Koncert s názvem Hudba terezínských skladatelů z cyklu Musica non grata je zároveň prvním společným koncertem ve spolupráci s hudebním festivalem Věčná naděje. Během koncertu zazní dvě skladby od Pavla Haase, ve Suitě pro hoboj a smyčcový orchestr se představí Vilém Veverka.

Pražský komorní orchestr potěšil diváky na Žofíně

21. října 2021

17. října 2021 se ve Velkém sále paláce Žofín konal Galavečer Pražského komorního orchestru (PKO). Jako sólista vystoupil houslista Jiří Vodička.

Jiří Vodička hostem zahajovacího koncertu PKO

20. října 2021

Pražský komorní orchestr vstoupil v neděli 17. října do své jubilejní, sedmdesáté sezóny. V prostoru Velkého sálu paláce Žofín přivítal PKO jednoho z nejuznávanějších českých houslistů dneška, koncertního mistra České filharmonie Jiřího Vodičku.

PKO slaví 70 let od svého vzniku

15. října 2021

Nedělní koncert na Žofíně, kterým Pražský komorní orchestr bez dirigenta zahajuje další abonentní sezonu, se koná přesně v den, na který připadá sedmdesát let od vzniku tělesa. Vytvořili ho na podzim roku 1951 hráči Symfonického orchestru Československého rozhlasu, kteří se chtěli věnovat stylovější interpretaci starší české hudby. V šedesátých letech se PKO osamostatnil. Získal v české hudební kultuře 20. století naprosto jedinečné, nezastupitelné místo. Míval 150 až 180 koncertů ročně, z toho převážnou část ve světě. Je neoddělitelně spojován s přídomkem „bez dirigenta“.

Jiří Vodička zahajuje koncertní sezónu PKO

13. října 2021

V neděli 17. 10. zahájí Pražský komorní orchestr letošní sezónu v Paláci Žofín. Jako sólista večera vystoupí houslista Jiří Vodička, který nám zahraje dva koncerty. Orchestr PKO bude hrát za vedení koncertního mistra Leoše Čepického.

Vilém Veverka v Jablonci nad Nisou

8. října 2021

Hobojista Vilém Veverka vystoupil v Městském divadle v Jablonci nad Nisou a představil zde své album Next Horizon, které nahrál s Ultimate W Band. Poskládal na něm vedle sebe klasiku, filmovou i populární hudbu, ale i skladby, které přímo pro něj napsal Martin Hybler. Přečtěte si recenzi úterního koncertu.

Recitál: Terezie Fialová a Jiří Bárta

24. září 2021

Letos si připomínáme 180 let od narození jednoho z největších českých skladatelů Antonína Dvořáka. Na koncertě v Atriu na Žižkově 7. října od 19:30 jeho tvorbu připomenou violoncellista Jiří Bárta a klavíristka Terezie Fialová.

Koncert a křest 2LP

22. září 2021

Hobojista Vilém Veverka pokřtí na koncertě „Bez limitů“ album „Next Horizon“ na 2LP! Jeho hosty budou Pavel Šporcl a Patricie Janečková. Koncert v Pražské křižovatce (kostel sv. Anny) natáčí Česká televize.

Koncert Amabile dostál svému názvu

18. září 2021

Dne 12. září se z nádherného sálu Břevnovského kláštera linula barokní hudba souboru Collegium Marianum a violoncellisty Jiřího Bárty. Plně obsazená koncertní místnost byla svědky hudby italských mistrů (Giuseppe Tartiniho, Antonia Vivaldiho a dalších), která potěšila posluchače svou dobovou interpretací a umožnila tak divákům strávit klidný a ničím nerušený večer.

Jiří Vodička a Martin Kasík po úspěchu ve Vídni: Doufáme, že teď už nám koncerty rušit nebudou

13. září 2021

Klavírní Trio České filharmonie vyhrálo ve své kategorii mezinárodní soutěž Vienna International Music Competition. Díky nahrávce Bergerettes od Bohuslava Martinů, kterou pánové Vodička, Kasík a Petr natočili v dobové stylizaci, zahájili v pátek sezonu ve vídeňském Musikvereinu na Koncertě vítězů. Klavírní Trio České filharmonie na něm zahrálo Sukovu Elegii a poslední Dvořákovu Dumku. Úspěch nás těší o to víc, že pianista Martin Kasík a houslista Jiří Vodička svou hudební kariéru zahájili právě v Ostravě. Přečtěte si celý rozhovor níže.

HFAD: Terezie Fialová a Jiří Bárta - Benefice pro Vilu Rusalku

11. září 2021

V rámci blízké vazby s rodinou Antonína Dvořáka a s cílem co nejlépe udržovat mistrův odkaz bude Dvořákovo Příbramsko v rámci hudebního festivalu opět organizátorem Benefičního koncertu pro vilu Rusalka. Pro rok 2021 přijali naše pozvání klavírní virtuoska Terezie Fialová a violoncellový virtuos Jiří Bárta. Součástí akce bude mimořádné zpřístupnění Vily Rusalka ve Vysoké u Příbrami (č. 80) pro veřejnosti za přítomnosti potomků A. Dvořáka v čase od 14:00 do 17:30 hod. Vzhledem k již tradičnímu velkému zájmu o účast na Benefičním koncertu bude koncert pořádán v prostorách Galerie Františka Drtikola Příbram. Díky předchozím koncertům se podařila zrekonstruovat branka do vily, nesoucí jméno Rusalka, repasovat stůl v altánu, kde Mistr tvořil,  zrestaurovat  stolek v Mistrově pracovně a prořezat stromy v zahradě, které hrozily zřícením na vilu. Výtěžek z letošní akce bude věnován na restaurování dalších prvků mobiliáře („šezlong“ ad.)

Benefiční koncert na podporu opravy varhan

6. září 2021

Římskokatolická farnost Křtiny chystá na září a říjen 2021 několik benefičních koncertů. Benefiční koncerty na podporu projektu volné rekonstrukce varhan v kostele Jména Panny Marie ve Křtinách ponesou název „Křtinský hudební čtyřlístek.“ A co nabídne „Křtinský hudební čtyřlístek“ návštěvníkům prvního benefičního koncertu? „Prvním vystupujícím Křtinského hudebního čtyřlístku je světoznámý hobojista Vilém Veverka, který v křtinském kostele vystoupí společně s pardubickým komorním souborem Barocco sempre giovane dne 11. září 2021 v 17 hodin“, říká Metoděj Ján Lajčák. Na koncertu zazní díla Johanna Sebastiana Bacha, Georga Philippa Telemanna a dalších skladatelů.

Koncert ke 180. výročí narození Antonína Dvořáka

3. září 2021

V den Dvořákových 180. narozenin se bude konat koncert renomovaného Klavírního kvarteta Josefa Suka (Radim Kresta – housle, Eva Krestová – viola, Matěj Štěpánek – violoncello, Veronika Böhmová – klavír), které představí dvě významná díla Dvořákovy komorní tvorby: Trio f moll pro klavír, housle a violoncello, op. 65 (1883) a Klavírní kvartet Es dur č. 2 pro klavír, housle, violu a violoncello, op. 87 (1889). 

Jiří Bárta: Beethovenův cyklus klavírních sonát je festivalem ve festivalu

26. srpen 2021

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora se letos odehraje ve dnech 21.–29. srpna. Jedním z největších lákadel je souborné provedení klavírních sonát Ludwiga van Beethovena, kterého se zhostí pianista Konstantin Lifschitz. Nad programem se zamýšlí violoncellista a umělecký ředitel festivalu Jiří Bárta.

Jiří Bárta (nejen) o Mezinárodním hudebním festivalu Kutná Hora

23. srpen 2021

Kutná Hora světoznámou kostnicí v Sedlci děsí návštěvníky z celého světa a pyšní se tím, že je jako městská památková rezervace zapsána na seznamu UNESCO. Toto středověké královské město je neméně známé také mezi hudebníky a hudbymilovnou veřejností – a to díky Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Kutná Hora, který se poprvé konal již v roce 2008. Letošní 14. ročník tohoto festivalu proběhne ve dnech 21.-29. srpna a na programu má – jako tradičně – spoustu zajímavých koncertů. Nejen o tom, co se chystá, se dočtete v následujícím krátkém rozhovoru s jeho zakladatelem a uměleckým ředitelem, jedním z nejlepších českých violoncellistů, Jiřím Bártou.

Vilém Veverka Trio Plus

19. srpen 2021

Dnes od 19:30 v Lázních Luhačovice se bude konat koncert předního českého hobojisty Viléma Veverky. „Věřím, že naši posluchači budou odcházet z koncertu s dojmem, že podobný zážitek z živé akustické hudby ještě neměli“, říká o své formaci Vilém Veverka. Koncert nabídne reflexi fenomenálního Chicka Corey, který i po svém odchodu zásadně inspiruje hudební scénu. To vše doplněné o hudbu takových hudebních veličin jakými byli Ennio Morricone, Ástor Piazzolla či Leonard Bernstein, spolu s hudbou z autorské dílny Martiny Hyblera, osobního skladatele Viléma Veverky.

Četkast with Jiří Bárta: Hudba by měla sdělovat příbeh

16. srpen 2021

Hudba by měla vyprávět příběhy a vzbuzovat představivost, myslí si violoncellista Jiří Bárta, který byl dalším hostem Četkastu na Filmovce. V podcastovém rozhovoru, který vznikl během studentského novinářského workshopu ČTK na LFŠ, mluvil i o tom, jak těžké je živě doprovázet němé filmové projekce nebo jak ho baví improvizace.

Hudba by měla vzbuzovat představivost, říká violoncellista Jiří Bárta

12. srpen 2021

Hudba by měla vyprávět příběhy a vzbuzovat představivost, řekl violoncellista Jiří Bárta, který byl hostem doprovodného programu festivalu Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Světoznámý muzikant se publiku představil na komorním koncertě a spolu s pianistkou Terezií Fialovou doprovázel živě projekci němého filmu.

Jiří Vodička na zahajovacím koncertě Hudební Kroměříže

9. srpen 2021

Na koncertě konaný 13. 8. 2021 ve skleníku Květné zahrady v Kroměříži, sólově vystoupí vynikající houslista, koncertní mistr České filharmonie, Jiří Vodička a loňský laureát Letní hudební akademie Kroměříž Roman Červinka za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod taktovkou Tomáše Netopila. Zazní zde skladby Johannese Brahmse, Niccolò Paganiniho, Pabla de Sarataseho a Modesta Petroviče Musorgského.

Jiří Vodička: „Hrát jako když se sypou perly a nevnímat čas.“

2. srpen 2021

„Nevnímáte čas, absolutně žádný průběh ve smyslu toho, co bude za vteřinu, jaký takt bude následovat. Dokážete se ideálně proměnit ve věc, která je teď, v tento moment,“ líčí ponoření do hudebního transu koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička, který během pandemie začal natáčet i reklamní videa. „Často je vidět, že je stříhá člověk, který o hudbě vůbec nemá šajn a neví, kdy se co hodí,“ všímá si rytmu. Jak se hraje na stradivárky, které musí přehlušit celý orchestr?

Jiří Vodička: „V jednoduchosti je krása“

28. červenec 2021

Skvělá, jedinečná, fenomenální, takovými přívlastky bývá označována hra houslisty Jiřího Vodičky. Svého času byl zázračným dítětem, poté si vysloužil mediální nálepku „český Paganini“. Pátou sezónu působí jako koncertní mistr v České filharmonii.

Jiří Bárta a Terezie Fialová v kostele Bezděkov nad Metují

25. červenec 2021

Monotématický podvečer věnovaný významnému 180. výročí narození Antonína Dvořáka v podání rezidenčního umělce festivalu Jiřího Bárty a pianistky Terezie Fialové. Kromě komorních skladeb Klid (Klid lesa) a Rondo g moll, které provedl Dvořák na koncertním turné společně s violoncellistou Hanušem Wihanem v roce 1892 před odjezdem do Spojených států a které i následně instrumentoval pro verzi s malým orchestrem, zazní i slavný Koncert pro violoncello h moll ve verzi pro violoncello a klavír. Koncert pro violoncello je jedno z Dvořákových nejniternějších děl, vyznačujících se hlubokou kontemplací.

Vilém Veverka Trio – MY OWN WAY

22. červenec 2021

Netradiční swingové trio ve složení hoboj (Vilém Veverka), klavír (Martin Hybler), kontrabas (Ondřej Štajnochr) uvádí skladby L. Bernsteina, G. Gershwina, H. Manciniho a dalších.

 

Jiří Vodička: „V jednoduchosti je krása“

21. červenec 2021

Skvělá, jedinečná, fenomenální, takovými přívlastky bývá označována hra houslisty Jiřího Vodičky. Svého času byl zázračným dítětem, poté si vysloužil mediální nálepku „český Paganini“. Pátou sezónu působí jako koncertní mistr v České filharmonii. Poslechněte si zkrácenou verzi pro web na D-dur rozhlase.

Smetanova Litomyšl 2021 - Slavnostní zahajovací koncert

1. červenec 2021

Jiří Vodička zahraje na zahajovacím koncertě Smetanově Litomyšli. V přímém přenosu z II. nádvoří zámku v Litomyšli účinkují J. Vodička a Česká filharmonie, za řízení T. Netopila. Zazní Slavnostní předehra D dur B. Smetany, Dvořákův Koncert pro housle a orchestr a moll a Symfonie č. 1 c moll J. Brahmse. Režie T. Šimerda

Jiří Vodička: V dnešní době je nutnost být viděn na sociálních sítích

30. červen 2021

Během covidu založil produkční a nahrávací společnost, cvičil do šuplíku, nahrával a streamoval. Houslista a koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička se snažil, stejně jako většina ostatních muzikantů, věnovat hudbě i posluchačům, jak jen to šlo. Teď už si ale opět užívá publika. Například na letošním festivalu Smetanova Litomyšl se teď představí hned třikrát, a to ve třech úlohách, s orchestrem jako sólista i jako koncertní mistr a nakonec jako komorní hráč v rámci pásma věnovaného 180. výročí narození Antonína Dvořáka.

Kurzy Jiřího Bárty

18. červen 2021

Právě dnes započaly hudební mistrovské kurzy, které nabízejí mimořádnou příležitost pro mladé hudebníky učit se od předního violoncellisty své generace – Jiřího Bárty. Osobní setkání a výuka s mistrem ve svém oboru je pro studenty jedinečná možnost posunout své dovednosti dále ke kýženému cíli. Mistrovské kurzy se konají v prostorách Slovenského domu v Praze.

 

Houslista Jiří Vodička: Dar od Boha musí být

10. červen 2021

Muzika ho baví a potřebuje ji k životu, stejně jako svou stále se rozrůstající rodinu. V posledním roce věnuje velkou pozornost i své produkční společnosti Wassermann Media. Také díky ní upoutal pozornost k novému komornímu souboru – Klavírnímu triu České filharmonie, kde spolu s ním hrají klavírista Martin Kasík a violoncellista Václav Petr.

Rozhovor s Vilémem Veverkou

4. červen 2021

Vilém Veverka byl hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností. Poslechněte si rozhovor s předním českým hobojistou níže

Vodička na zahajovacím koncertě Smetanově Litomyšli

24. květen 2021

Jiří Vodička zahraje na zahajovacím koncertě Smetanově Litomyšli

Rozhovor s Veverkou pro deník.cz

17. květen 2021

 Nejen se svým hudebním nástrojem, ale i s fotoaparátem míří pravidelně do Libereckého kraje uznávaný hobojista Vilém Veverka. Hudebník, který hrál mimo jiné i s Berlínskou filharmonií a je vítězem světové soutěže Sony Music Foundation z Tokia, si oblíbil jabloneckou divadelní scénu i místní hory. „Čas strávený v Jizerkách je k nezaplacení,“ říká v rozhovoru pro Deník.
Rozhovor si můžete přečíst níže

Ohlédnutí za historií PKO / 1990 / Japonsko

7. květen 2021
Císař Naruhito se zúčastnil koncertu v Osace v době, kdy byl korunním princem.
Vážené dámy, vážení pánové, příznivci našeho orchestru,
je to právě 31 let od třetího, velmi úspěšného, zájezdu PKO do Japonska, během něhož orchestr navštívil korunní princ Naruhito (od 1. května 2019 je Jeho Výsost Naruhito japonským císařem). Na šestnácti koncertech orchestr obměnil tři koncertní programy a představil se v devíti japonských městech. Turné PKO do asijských destinací se vždy setkala s nadšením publika. Na některé z dalších asijských návštěv se v budoucnu podíváme podrobněji.

Vilém Veverka a Martin Hybler v březnické jezuitské koleji

7. květen 2021

Nahrávání v prostorách muzea a galerie v Březnici proběhlo při příležitosti zahájení výstavy fotografií předního českého hobojisty. Výstava je volně přístupná v květnu a červnu letošního roku. Zakončí ji v sobotu 26. 6. 2021 koncert Vilém Veverka Trio na nádvoří koleje

Výstava fotografií Viléma Veverky

3. květen 2021

Odbor kultury města Březnice Městské muzeum a galerie Ludvíka Kuby v Březnici zve na sezónní výstavu Fotografií Viléma Veverky.
Výstava se koná od 1. května a trvá do 27. června 202
Výstava je otevřena v otevírací době muzea a vstup je zdarma.

Úvodní koncert festivalu Za poklady Broumovska

30. duben 2021
Záznam úvodního koncertu 16. ročníku festivalu Za poklady Broumovska představí rezidenční umělce violoncellistu Jiřího Bártu a hornistku Zuzanu Rzounkovou. Společně s klavíristkou Terezií Fialovou a klarinetistou Milanem Polákem nalákají na letní program uvedením premiéry rezidenčního skladatele festivalu Tomáše Illeho, zazní i díla jubilanta Antonína Dvořáka a Johanna Sebastiana Bacha.

Ohlédnutí za historií PKO / 1957 / Itálie

29. duben 2021
První italské turné Pražského komorního orchestru probíhalo celý duben roku 1957. PKO odehrál své koncerty jak na pevninské části Itálie, tak na obou velkých italských ostrovech – na Sicílii a na Sardinii. O oblíbenosti PKO v Itálii hovoří mimo jiné i fakt, že se tam vrátil koncertovat ještě 48krát. Podruhé hned na podzim stejného roku.
 

Vilém Veverka s Moravskou filharmonií Olomouc

28. duben 2021
Ve čtvrtek 29. dubna 2021 od 19:00 hodin se uskuteční on-line koncert Moravské filharmonie Olomouc, která si jako mimořádného hosta do olomoucké Reduty přizvala světově proslulého hobojistu Viléma Veverku. Moravskou filharmonii Olomouc bude řídit Jakub Klecker a ve světové premiéře zazní koncert pro hoboj a orchestr Over the Horizont Zdeňka Merty, který 25. dubna slaví sedmdesátiny. Koncert bude vysílán on-line přes Facebook, web a YouTube kanál Moravské filharmonie Olomouc a natáčet ho bude Český rozhlas pro vysílání stanice D-Dur, které je naplánováno na 8. května od 20:00 hodin.

Tango Nuevo! Koncert k poctě Ástora Piazzolly

26. duben 2021
Václav Hudeček, Jiří Vodička, Ladislav Horák, Ivo Kahánek, Jaroslav Novák a Petr Ries vzdají poctu mistru argentinského tanga 27. dubna na Classic Praha.
Ástora Piazzolu si připomenou v úterý 27. dubna, kdy se měl v Betlémské kapli uskutečnit závěrečný koncert 29. ročníku festivalu Svátky hudby v Praze – Václav Hudeček a jeho hosté

Ohlédnutí za historií PKO / 1957 / Itálie

23. duben 2021
Je to právě 64 let od prvního velkého turné Pražského komorního orchestru. V dubnu roku 1957 odjeli hudebníci na měsíc do Itálie. Turné čítalo 12 koncertů a PKO navštívil města jako Milán, Bolzano, Řím, sicilské Palermo či sardinské Sassari a mnoho dalších. Itálii během 70 let své existence navštívil orchestr celkem 49krát.

Masterclass PKO Agency

21. duben 2021
PKO Agency pořádá mezinárodní hudební mistrovské kurzy, které nabízejí mimořádnou příležitost pro mladé hudebníky učit se od těch nejlepších českých umělců současnosti. Osobní setkání a výuka s mistry ve svém oboru je pro studenty jedinečná možnost posunout své dovednosti dále ke kýženému cíli. Mistrovské kurzy se budou konat v prostorách Slovenského domu v Praze (Soukenická 3, Praha 1).

Rozhovor s Vodičkou v nasregion.cz

8. duben 2021
V Praze 6 našel před časem domov houslový virtuos Jiří Vodička. Také jeho svět otočil pandemický rok vzhůru nohama, připravil ho o možnost přímého kontaktu s posluchači. I když koncerty streamuje, věří, že brzy zase bude moci přímo v sálech sledovat, jak hudba v posluchačích vzbuzuje emoce a přináší jim radost.
Více se můžete přečíst níže.

Ohlédnutí za historií PKO / 1965 / Carnegie Hall

4. duben 2021
Dnes je to přesně 56 let od prvního vystoupení Pražského komorního orchestru ve slavné newyorské Carnegie Hall. Koncert se uskutečnil v rámci prvního turné po USA. Následující den vyšla na náš orchestr recenze v novinách The New York Journal-American. PKO poté koncertoval v Carnegie Hall ještě mnohokrát, vždy s velkým úspěchem.

Ohlédnutí za historií PKO / 1965 / Amerika​

1. duben 2021
Je to právě 56 let od prvního zájezdu PKO do Spojených států amerických a Kanady. Orchestr byl na turné od 28. ledna do 7. dubna 1965. Trasa zájezdu vedla většími i menšími městy východního pobřeží Spojených států, oblasti Velkých jezer, jižních států amerických a Středozápadu s několika koncerty v Kanadě. Orchestr během 52 koncertů obměnil 3 koncertní programy, na kterých zazněly skladby W. A. Mozarta, J. Myslivečka, V. Stamice, J. Haydna, A. Dvořáka a dalších.

Koncert s Jiřím Vodičkou a Jiřím Bártou

30. březen 2021
Záznam koncertu z 13. března 2021 z pražské modlitebny Církve českobratrské evangelické na pražských Vinohradech. V provedení předních českých hudebníků – houslisty Jiřího Vodičky, klarinetisty Irvina Venyše, klavíristy Martina Kasíka a violoncellisty Jiřího Bárty. Zazní Ukolébavka Gideona Kleina, 5. violoncellová suita Johanna Sebastiana Bacha a Kvartet ke konci času Oliviera Messiaena. Uvádí Eva Hazdrová – Kopecká. 

Ohlédnutí za historií PKO / 1963 / Francie

26. březen 2021
1. týden
Je to právě 58 let od prvního zájezdu PKO do Francie. Orchestr tehdy z důvodu nepříznivého počasí neodletěl včas a musel zrušit první koncert v Nantes. Následně PKO vystoupil v Arrasu, Limoges, Douai, Bayonne, Poitiers, Paříži a na závěr hudebníci odjeli do Nantes, aby zde odehráli zrušený koncert kvůli pozdnímu příletu. Turné po Francii absolvoval PKO dohromady 28 krát.

Rozhovor s Vilémem Veverkou

25. březen 2021

Kromě hudby se věnuje také fotografování, hlavně přírody. Má za sebou už několik výstav a další plánuje. Vilém Veverka ani v této době neskládá ruce do klína. V rozhovoru pro Právo řekl, že se nám otevřel prostor pro zásadní reflexi, minimálně v pracovní části života. On sám se podle svých slov stále učí novým věcem.

70 let PKO

19. březen 2021

Pražský komorní orchestr letos oslaví 70 let od svého založení. K této příležitosti budeme v následujících 32 týdnech na sociálních sítích představovat zajímavé události, které orchestr během uplynulých let prožil.

Narozeniny Jiřího Bárty

12. březen 2021

Dnes slaví narozeniny violoncellista Jiří Bárta. Přejeme mu pevné zdraví a velmi se těšíme na shledání na jeho koncertech.

 

Rozhovor s Jiřím Vodičkou

11. březen 2021

Tři hudebníci, patřící ke špičkám tuzemské klasické scény, založili nový ansámbl. Klavírní trio České filharmonie tvoří pánové Martin Kasík, Jiří Vodička a Václav Petr. Mezi první čerstvé výsledky jejich spolupráce patří také zbrusu nový videoklip ke skladbě Bohuslava Martinů Bergeretty a více…

Rozhovor si můžete přečíst pod odkazem níže

Koncert Josef Suk Piano Kvarteta

25. únor 2021

Záznam neveřejného koncertu Klavírního kvarteta Josefa Suka (Radim Kresta – housle, Eva Krestová – viola, Lukáš Polák – violoncello, Veronika Bohmová – klavír), který se uskutečnil 23. ledna 2021 v Heroldově síni Rabasoby galerie.

Záznam si můžete pustit pod odkazem níže.

Koncert Viléma Veverky

22. únor 2021

Podívejte se na přenos koncertu, který se konal tuto sobotu v Divadle Fráni Šrámka v Písku. Spolu s Vilémem Veverkou na něm účinkovali klavírista Martin Hybler a kontrabasista Ondřej Štajnochr.

Přenos si můžete pustit pod odkazem níže.

Vodička ve Forbesu

15. únor 2021

Z Vodičky je Wassermann a z houslového virtuosa majitel nahrávacího studia. Existuje moře důkazů, že covid změnil svět – a oznámení z předchozí věty je jednou z kapek tohoto moře. Jednou z osvěžujících a povzbudivých kapek.

Rozhovor si můžete přečíst pod odkazem níže.

Rozhovor s Vilémem Veverkou

8. únor 2021

Přečtěte si rozhovor s hobojistou Vilémem Veverkou o jeho albu Next Horizon, které vyšlo na podzim loňského roku, o skladbách na desce a o koncertování.

Rozhovor si můžete přečíst pod odkazem níže.

Rozhovor s Jiřím Vodičkou

1. únor 2021

Poslechněte si rozhovor se všestranným umělcem Jiřím Vodičkou. Věděli jste, že tancoval latinsko-americké tance, na univerzitu nastoupil ve 14 letech, ve 20 letech začal působit jako pedagog a mezi jeho oblíbené hudební styly patří rock?

Celý rozhovor si můžete poslechnout pod odkazem níže.

Jiří Vodička a PKO Agency

29. leden 2021

PKO Agency vítá nového člena – houslistu Jiřího Vodičku, kterého budeme zastupovat pro zahraničí. Jiří Vodička, koncertní mistr České filharmonie, sólista a komorní hráč, patří k nejvýznamnějším a nejvyhledávanějším českým houslistům. K jeho nejvýznamnějším úspěchům patří titul absolutního vítěze na prestižní mezinárodní soutěži Louise Spohra ve Výmaru.

Vilém Veverka v Sama doma

26. leden 2021

Vilém Veverka byl včerejším hostem v pořadu Sama doma pořádaný Českou televizí.
Živě vysílaný kontaktní publicistický pořad poskytuje především ženskému publiku zajímavý a inspirativní program, servis, zábavu i informace – a to vše s možností okamžité reakce  diváků. Program se skládá z celé řady rubrik a doplňují jej hosté z řad lékařů, sociologů, psychologů, ale i známých a zajímavých osobností.

Vilém Veverka a PKO Agency

25. leden 2021

PKO Agency vítá nového člena – hobojistu Viléma Veverku, kterého budeme zastupovat pro zahraničí. Vilém Veverka, který se v současnosti profiluje jako sólový a komorní hráč, je primáriem souboru „PhilHarmonia Octet“ a ambasadorem francouzské firmy „Buffet-Crampon“. V roce 2014 působil jako „Artist in Residence“ na významném německém festivalu „Mitte Europa“.

Pro více informací klikněte níže.

PKO ruší své koncerty do konce dubna

5. leden 2021

s ohledem na současnou epidemiologickou situaci, a s tím související nařízení vlády České republiky, se PKO rozhodlo zrušit koncerty do konce dubna. Vzhledem k zákazu přítomnosti diváků v koncertních síních budou koncerty přenášet na Facebooku a YouTube kanálu Pražského komorního orchestru.

Pro více informací o změnách programu klikněte níže.

Koncert 7.12. 2020 Pavla Šporcla

7. prosinec 2020

Koncert Pavla Šporcla ve prospěch spolku Prader-Willi se z důvodu přetrvávajících vládních nařízení přesouvá ze dne 7. prosince 2020 na nový termín. Koncert se uskuteční v prvním čtvrtletí roku 2021. O přesném termínu konání koncertu vás budeme informovat.

 

Koncert 2.12.2020 Leoše Čepického

2. prosinec 2020

Koncert Leoše Čepického, který se měl uskutečnit 2. prosince 2020 v koncertní síni kostela sv. Šimona a Judy byl z důvodu přetrvávajících vládních nařízeních zrušen. Koncert se uskuteční prostřednictvím živého streamu v lednu 2021. O přesném termínu konání koncertu vás budeme informovat.

 

Stream Wihanova kvarteta

27. listopad 2020

Wihanovo kvarteto je jedním z předních smyčcových kvartet, jež v nedávných letech vznikla z velké české interpretační školy. Kvarteto vzniklé v roce 1985 si získalo mimořádný věhlas za interpretaci, jak domácího českého repertoáru, tak i mnoha nejpřednějších děl kvartetního repertoáru období klasicismu a romantismu i děl moderních.
Poslední přenos 27. listopadu přinesl smyčcové kvartety Wolfganga Amadea Mozarta a Antonína
Dvořáka v podání Wihanova kvarteta. Záznam koncertu si můžete pustit pod článkem níže

Stream Matyáše Nováka

26. listopad 2020

Matyáš Novák začal hrát na klavír v pěti letech. V roce 2019 absolvoval Konzervatoř Pardubice ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové a byl přijat na pražskou Akademii múzických umění do třídy prof. Ivana Klánského. Klavírní recitál Matyáše Nováka 26. listopadu se nesl v duchu pomoci spolku Prader-Willi, se kterým Pražský komorní orchestr již několik let spolupracuje. Skladby Bedřicha Smetany, Franze Liszta či Fryderyka Chopina si můžete znovu vychutnat pod článkem níže.

Stream Jiřího Bárty a Terezie Fialové

25. listopad 2020

PKO – Agency zprostředkovala během posledního listopadového týdne streamy tří koncertů, které byly živě přenášeny na Facebookových stránkách Pražského komorního orchestru a YouTube kanále Prague Chamber Orchestra.
Beethovenovy sonáty rozezněly Koncertní sál Pražské konzervatoře ve středu 25. listopadu. Koncert byl věnován 250. výročí Beethovenova narození a Jiří Bárta s Terezií Fialovou k němu natočili i rozhovor, který si můžete spolu s koncertem pustit pod článkem níže.